Kategorie
Ogólne informacje

Ból kości nóg – jak sobie z nim poradzić?

ból kości nóg

Kości są stosunkowo silną i odporną na urazy tkanką. Musimy jednak pamiętać, że ich ewentualne kontuzje i bóle nie dotyczą tylko profesjonalnych biegaczy czy kolarzy, a każdego z nas. W poniższym artykule opiszemy najczęstsze dolegliwości bólowe związane z naszymi kończynami dolnymi. Napiszemy też o tym, w jaki sposób możemy ich unikać i kurować, kiedy już się zdarzą. Odpowiemy na pytanie dlaczego ból kości udowej przyczyny ma często identyczne jak ból kości łydki oraz co ma wspólnego ból kości nóg pod kolanem z kością piszczelową. Zajrzyj koniecznie!
Spis treści do artykułu:

Bóle kości nóg utrudniają mi życie. Znasz to?

Ból któregokolwiek organu w naszym organiźmie potrafi bardzo nieprzyjemnie uprzykrzyć nam nasze codzienne obowiązki. Zwłaszcza, kiedy dolegają nam dolegliwości związane z bólem naszych nóg zaczynamy szukać rozwiązań i remediów, które pomogą nam zarzegnać te uporczywie nawracające, bolesne stany. Poniżej przedstawiamy i charakteryzujemy najbardziej popularne schorzenia układu ruchu zgodnie z ankietą portalu MedOnet.

Ból kości piszczelowej i strzałkowej

Najbardziej bolesnym jest zapewne ból kości piszczelowej. W końcu kto z nas nie pamięta kultowego tekstu z dzieciństwa „ała nie w piszczel”, który pomagał nam zaznajomić się z anatomią kości nóg i prewencją urazów sportowych. Nie ma w tym nic dziwnego, bo to bardzo wrażliwa i mocno unerwiona część naszego ciała. Zaś ból kości piszczelowej może być na tyle uciążliwy, że może uziemić nas na długie tygodnie. Szczególnie nieprzyjemna jest sytuacja w której ból piszczeli doskwiera nam w nocy.
ból kości piszczelowej

Ból stopy i kości śródstopia 

Ból kości stopy to dolegliwość, z którą często zmagają się pracownicy sklepów czy hoteli, czy restauracji. W takiej sytuacji nie warto oszczędzać na obuwiu. Lepiej wybrać takie, które będzie pomagało nam w utrzymaniu odpowiedniej postawy ciała. Zapewniając odpowiedni komfort i wentylacje. Ból kości w stopie często jednak może być też objawem innych chorób. Nie jedynie niewłaściwego trybu życia. Dlatego jeżeli nie ustępuje warto jest wybrać się do lekarza i poszukać przyczyn takiego stanu rzeczy.
ból stopy

Ból pięty

Inną często przypadłością jest ból kości piętowej, często wynika on z nieodpowiedniego obuwia oraz konieczności pracy w postawie stojącej.  W przypadku gdy dokucza nam np. ból śródstopia lub zauważamy, że zaczynają nam się formować tak zwane haluksy, warto wybrać się do dobrego ortopedy. W takich sytuacjach bardzo pomocne mogą okazać się specjalne wkładki, ale również odpowiednie ćwiczenia i masaże tej części ciała.
ból piety przy chodzeniu

Profilaktyka i leczenie doraźne

Pamiętajmy, by nie ignorować sygnałów wysyłanych nam przez organizm. Ból to jasny komunikat ze z naszym zdrowiem dzieje się coś niedobrego. Warto więc przyjrzeć się swojej diecie, trybowi życia oraz sięgnąć po doraźne środki przeciwbólowe, takie jak np. Harpagon Max Forte. Jeżeli zmiany te nie przyniosą żadnej poprawy, nie pozostaje nam nic innego jak udać się na konsultacje do dobrego lekarza. Ten pomoże nam zdiagnozować źródło problemu do którego dobierze odpowiednie leczenie.

Źródła:
  1. Recepta na ból: Jak diagnozować i leczyć chroniczny ból bez interwencji chirurgicznej, Mitchell Yass, Illuminatio, 2016, ISBN: 8365442884, 9788365442888
  2. Stress, Management of Leisure, Rehabilitation and Physical Activity – Key Issues, Muszkieta RadosławSowińska BożenaNapierała MarekDolomatov SergeyZukow Walery, 2010, ISBN: 8392955145, 9788392955146

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *