Ból przedramienia – przyczyny i leczenie bólu w przedramieniu

Ból w przedramieniu jest często spotykaną dolegliwością. Nie ma reguły, co do występowania tej niedogodności wśród kobiet lub mężczyzn, a także według zróżnicowanego wieku. Nasilający się dyskomfort to powód do zadbania o swoje zdrowie. Nie tylko ze względu na możliwe konsekwencje, ale przede wszystkim na ograniczone możliwości ruchowe i ciągle występujący ból.

Bóle przedramienia – co do nich zaliczamy?

Pojawiający się ból kości przedramienia to występowanie dolegliwości bólowych w ręce, który utrudnia normalne, codzienne funkcjonowanie. Do przedramienia zaliczamy wszystkie kości, które znajdują się pomiędzy nadgarstkiem a łokciem. Tym samym można uznać, że jest to jedna z najczęściej wykorzystywanych części ciała, przy której występujący i stale utrzymujący się ból, stanowi sporą przeszkodę przy wykonywaniu rutynowych zadań. Kości łokciowe i promieniowe, które znajdują się w przedramieniu są jednymi z kluczowych dla układu całej ręki. Dlatego zadbanie już na początku dolegliwości bólowych, jest jedną z kluczowych czynności, by wyeliminować późniejsze, poważniejsze konsekwencje.

Ból w przedramieniu – przyczyny i podłoże schorzeń

Ból w tych okolicach najczęściej spowodowany jest urazem mechanicznym lub zbytnim nadwyrężeniem, a w konsekwencji – przeciążeniem kończyny górnej. Nie ma przy tym reguły, jeśli chodzi o płeć czy wiek. Na te dolegliwości cierpią zarówno kobiety, jak i mężczyźni oraz starsi, jak i młodsi. Ból kości przedramienia często jest efektem długotrwałego wykonywania czynności, podczas których angażowana jest właśnie ta część ciała. Szczególnie dotkliwy jest ból przedramienia przy łokciu, który często może być wynikiem złamania lub właśnie wspomnianego wcześniej przeciążenia. Warto wiedzieć, że zdarza się, że ta część ręki boli w wyniku powtarzalnego ucisku na nerwy w obrębie nadgarstka, który może doprowadzić m.in. do rozwoju zespołu cieśni nadgarstka. Niezależnie od tego czy dokucza nam ból przedramienia lewej ręki czy też drugiej – nie warto tego lekceważyć.

Jak leczyć ból kości przedramienia?

Jeśli dyskomfort przedramienia stale się nasila – warto pomyśleć o odpowiednim leczeniu. Tym bardziej, jeśli w szczególności dokucza ból ręki prawej w przedramieniu, bo ta część ciała jest statystycznie najczęściej wykorzystywaną przy codziennych czynnościach. Niwelowanie nieprzyjemnych odczuć zależy przede wszystkim od właściwego rozpoznania przyczyny bólu.

W zależności od tego, należy podjąć się właściwego, dalszego leczenia. Można zastosować zarówno leczenie zachowawcze, jak i w bardziej rozległych przypadkach – leczenie operacyjne. Do metod zachowawczych można zaliczyć stosowanie środków farmakologicznych oraz działania z zakresu fizjoterapii. W przypadku tej pierwszej metody można wspomóc się środkami, które są dostępne w aptece, np. maść Harpagon Forte Max. Jest to jeden z najczęściej wybieranych, a także chętnie polecanych preparatów. Powinien w szybki i skuteczny sposób wspomóc w walce ze schorzeniem. Wielu pacjentów przekonało się już o skuteczności tej maści, dlatego z pewnością warto ją wypróbować.

Dodatkowymi możliwościami są praktyki ze zakresu fizjoterapii. W zależności od tego, jak bardzo rozległy jest problem, może zająć to stosownie więcej czasu, który powinien być w całości poświęcony na kompletne zniwelowanie występujących dolegliwości. Niezależnie od tego, czy jest to ból przedramienia prawej ręki czy lewej, można postawić na dodatkowe metody, takie jak np. krioterapia, pole magnetyczne czy laser. Dodatkowymi możliwościami są regularne masaże, które mają na celu zwiększenie mobilności i przywrócenie pełnej sprawności przedramienia.

Podsumowując, nigdy nie lekceważmy bólu przedramienia!

Zarówno ból lewego przedramienia, jak i prawego – nie jest wskazany do zignorowania. To z pewnością jedna z tych części ciała, która powinna być zawsze w pełni sprawna. Głównie dlatego, że brak odpowiedniej mobilności zakłóca normalne funkcjonowanie. Uciążliwe dolegliwości bólowe mogą być efektem późniejszych powikłań. Warto pamiętać, że nieleczony ból to nie tylko stały dyskomfort, ale ciągle pogłębiająca się wada, którą jak najszybciej należy zmniejszać, celem uniknięcia przykrych konsekwencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *