Archiwum kategorii: Leki

Siniak – przyczyny, leczenie i domowe sposoby na siniaki na ciele

Niektórzy ludzie mają skłonność do pojawiania się siniaków i nawet lekkie uderzenie może wywołać u nich taki podskórny wylew. Najczęściej jednak siniaki pojawiają się w efekcie upadku lub stłuczenia, gdy uszkodzeniu ulegają ulokowane pod skórą naczynia krwionośne. Ponieważ każdy człowiek od czasu do czasu ma do czynienia z siniakami, warto dowiedzieć się jak można się… Czytaj dalej »

Ostroga piętowa – objawy i leczenie. Jaka maść na ostrogi piętowe?

Czy wiesz, że najczęstszą przyczyną bólu i dyskomfortu w obrębie stopy jest ostroga piętowa? Co prawda część diagnozowanych przypadków przebiega bez objawów, ale jeśli skarżysz się dolegliwości w tamtej okolicy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie ostroga kości piętowej. Dowiedz się, skąd bierze się to schorzenie i po jakich symptomach można je poznać. Sprawdź, jak… Czytaj dalej »

Łokieć tenisisty – objawy i leczenie, domowe i maści na łokieć tenisisty

Łokieć tenisisty to schorzenie, które – wbrew temu, co sugeruje nazwa – dopada nie tylko osoby uprawiające tego rodzaju sport. Jest to schorzenie związane ze zmianami degeneracyjnymi w ścięgnach znajdujących się w łokciu i powstaje na skutek urazów oraz przeciążeń grupy mięśni prostowników nadgarstka i palców. Ból – kłujący, piekący, pulsujący, stały, promieniujący – to… Czytaj dalej »

Jakie tabletki na ból głowy wybrać?

Na pewno każdemu z nas zdarzało się borykać z nieprzyjemną dolegliwością, jaką jest ból głowy. Niewątpliwie taki stan rzeczy może mieć wiele przyczyn. Chociaż do najczęstszych z nich należy stres, zmiany pogodowe czy odwodnienie organizmu, częstokroć spowodowane nadmiernym spożyciem alkoholu w dniu poprzedzającym. W tym tekście chcielibyśmy omówić najpopularniejsze i najbardziej dostępne metody radzenia sobie… Czytaj dalej »

Leki na ból nóg – ranking produktów 2021

Bóle nóg to powszechna dolegliwość XXI wieku. Przyczynia się do tego siedzący tryb życia, niezdrowe nawyki żywieniowe i ciągłe życie w biegu. Takie kwestie nie są obojętne dla naszego zdrowia a nieodpowiednio dobrane obuwie z tanich materiałów może je dodatkowo potęgować. 

Krwiak – pod paznokciem czy na nodze. Leczenie i maść na krwiaki podskórne

Krwiak to wylew krwi, będący przeważnie skutkiem urazu. Warto jednak wiedzieć, że niektóre osoby mają skłonność do ich pojawiania się i może im się to przydarzyć nawet po pozornie lekkim uderzeniu. Przyczyny wylewów podskórnych mogą być jednak różne, więc warto dowiedzieć się jakie objawy mogą im jeszcze towarzyszyć i jak najszybciej się ich pozbyć. Czy… Czytaj dalej »

Ból kręgosłupa – przyczyny, objawy i leczenie bólu w kręgosłupie

Ból w kręgosłupie od czasu do czasu może się przydarzyć każdemu. Przeważnie jest to skutek przeciążenia, złego ułożenia w czasie snu, albo prowadzenia siedzącego trybu życia (wiele godzin w jednej pozycji, mała ilość ruchu). Bóle kręgosłupa mogą jednak mieć inne, poważniejsze przyczyny – jak zwyrodnienie kręgosłupa, przemieszczenie kręgów (kręgozmyk) czy zesztywniające zapalenie kręgosłupa. Powodem mogą… Czytaj dalej »

Ból głowy u góry czaszki – przyczyny, źródła i leczenie bólów czaszki

Ból głowy jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych, dotykających ludzi. Zazwyczaj posiada całkiem niegroźną przyczynę, ale czasami jest także symptomem poważnej choroby. Ból głowy u góry czaszki może być spowodowany dolegliwościami bólowymi różnego pochodzenia – migrenami, napięciami, lub samoistnym, napadowym bólem zwanym klasterowym. Nie mijający samoczynnie, długotrwały ból kości czaszki, wymaga dalszej diagnostyki i wykluczenia… Czytaj dalej »