Kategorie
Ogólne informacje

Jak wyleczyć ból kości? Garść wskazówek co nam pomoże!

jak wyleczyć ból kości
Nie trzeba być wykwalifikowanym lekarzem, żeby wiedzieć, że bóle kości mogą mieć różne podłoża. Dlatego właśnie istotne jest byśmy ich nie ignorowali i nie traktowali jak codziennej dolegliwości. Często świadczą one bowiem o poważnych chorobach, tudzież problemach z jakimi boryka się nasz organizm.
Spis treści do artykułu:

Leczenie bólu kości zacznijmy od badań!

Załóżmy, ze dokuczają nam bóle kości i stawów, jakie badania pomogą poznać nam ich przyczyny? Podstawą jest oczywiście morfologia oraz badanie moczu. Mając wyniki, takich standardowych badań, możemy już wykluczyć większość groźnych chorób takich jak np. nowotwór czy odra.

Odczuwając uporczywe bóle kości i stawów jakie badania jeszcze powinniśmy wykonać? Przede wszystkim profil kostny!

Konieczne może być również tak zwany profil kostnego. W tym celu w laboratorium pobierana jest niewielka próbka naszej krwi. Analizuje się ją pod kątem ilości wapnia, fosforu oraz określonych hormonów i enzymów. Z gotowymi wynikami powinniśmy udać się do naszego lekarza rodzinnego, który skieruje nas do odpowiedniego specjalisty w celu dalszej diagnostyki lub zalecenia odpowiedniej kuracji.

Wybór lekarza specjalisty a fizjoterapeuta?

Dobrym pomysłem jest również konsultacja z wyspecjalizowanym rehabilitantem, który pomoże nam określić czy bezpośrednią przyczyną naszych dolegliwości są obrażenia fizyczne lub kłopotliwe kontuzje, czy też podłożem mogą być tutaj zmiany chorobowe, czy zapalenia kości. To bardzo ważne, ponieważ bóle kości mogą być objawem naprawdę poważnych chorób takich jak np. białaczka. Odpowiednia diagnoza i szybkie podjęcie terapii jest więc istotne, jeżeli chcemy długo cieszyć się dobrym zdrowiem. Dlatego też warto poświęcić trochę czasu znalezieniu kompetentnego lekarza. Pomocne mogą się tutaj okazać opinie w internecie lub znajomi, którzy borykali się z podobnymi problemami.

Ostatecznie na ból kości leczenie doraźne musi być skuteczne!

Kiedy już poznamy powody, dla których dokuczają nam bóle kości leczenie powinno być szybkie i możliwie jak najmniej inwazyjne. Pamiętajmy, że antybiotyk nie musi być remedium na wszystko i często zamiast niego wystarczą dobry żel przeciwbólowy, taki jak np. harpagon max forte i odpowiednia profilaktyka. Zastanawiając się będzie najlepsze w naszym przypadku, warto uwzględnić różne metody leczenia, które sprawdzą się, gdy odczuwamy np. ból kości obojczyka czy ból w mostku. Wszystko zależy tak naprawdę od przyczyny schorzenia, dlatego, aby dobrać najlepszy preparat, zachęcamy do zapoznania się z rankingiem najlepszych preparatów na bóle kości.
ból kości u dzieci

Co na ból kości u dzieci i dorosłych? Przede wszystkim odpowiednia profilaktyka!

Naszym najsilniejszym sprzymierzeńcem, w walce z bólami kości jest oczywiście dieta. Powinniśmy wzbogacić ją o produkty bogate w wapn takie jak nabiał, ryby czy orzechy. Musimy też pamiętać, że nasze kości nie lubią chłodu, dlatego ważne jest, byśmy nie wyziębiali organizmu. Odpowiedni ubiór w chłodniejsze pory roku brzmi może banalnie, ale pełni naprawdę kluczową funkcję w profilaktyce bólów kości.

Źródła:
  1. Ortopedia i traumatologia narządów ruchu, Stanisław Eluszkiewicz, Witold Szulc, Andrzej Górecki, Romuald Kreczko, Wojciech Maria Kuś, Antoni Patryn, Zdzisław Salamon, Sławomir Zawadziński, Jan Andrzej Serafin, Akademia Medyczna (Warszawa), powielono w Dziale Wydawnictw Akademii Medycznej, 1998, ISBN: 8387418188, 9788387418182
  2. Fizjoterapia w rehabilitacji neurologicznej, Sheila Lennon, Edra Urban & Partner, 2010, ISBN: 8376091131, 9788376091136,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *